Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-12-2019

Rok zbliża się ku końcowi i kończą się wydarzenia kulturalne organizowane w lubańskiej książnicy. 10 grudnia Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła swoich czytelników na ostatnie w tym roku spotkanie,które było okazją do uhonorowania laureatów konkursu fotograficznego „Zawsze z książką”.

Po wręczeniu nagród rozpoczęło się spotkanie autorskie. Tym razem „Galerię nad Schodami” odwiedziła Magdalena Grzebałkowska. Reporterka „Gazety Wyborczej” jest autorką biografii ks. Jana Twardowskiego, Zdzisława i Tomasza Beksińskich oraz Krzysztofa Komedy. Za książkę „1945. Wojna i pokój” otrzymała nominację do nagrody literackiej Nike.

Podczas wizyty w ratuszu, Magdalena Grzebałkowska opowiedziała o początkach pracy dziennikarskiej, o współpracy z wydawnictwem i metodach gromadzenia materiałów do publikacji. Dużo uwagi poświęciła pracy nad książką „Beksińscy. Portret podwójny”, będącej obrazem rodziny, której członkowie byli indywidualistami i nieprzeciętnymi osobowościami. Zgromadzeni słuchacze mieli również okazję otrzymania dedykacji.

Wydarzenia odbyły  się w ramach projektu “Biblioteka dla każdego” – odsłona druga – dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...