Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-12-2019

Dlaczego demokracji warto się uczyć? Na to pytanie kluczowe odpowiadali uczniowie klas ósmych na lekcji wiedzy o społeczeństwie.

      Wprowadzało ich ono w tematykę związaną z samorządnością i zaowocowało spotkaniem z gościem – przewodniczącym Rady Miasta Lubań panem Kamilem Glazerem.

      Dnia 10 grudnia nasi ósmoklasiści, poprzez spotkanie z zaproszonym gościem, zgłębili swoją wiedzę na temat działania samorządu, organów, budżetu i zadań, które realizowane są w Gminie Miejskiej Lubań. Mieli też okazję zadać samodzielnie przygotowane pytania - w sprawach ważnych dla miasta i dla siebie. Pan Kamil Glazer chętnie udzielał na nie odpowiedzi, często odwołując się do sytuacji z życia prywatnego i zawodowego. Cieszy nas fakt, że również młodzi ludzie będą mieli okazję wyrazić swoje zdanie i podzielić się pomysłami podczas obrad Młodzieżowej Rady Miasta. Za lekcję samorządności serdecznie dziękujemy.

Elwira Wojtusik

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...