Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
09-12-2019

4 grudnia w Galerii Pod Schodami odbyło się spotkanie z Marcinem Pałaszem.

W spotkaniu tym uczestniczyli reprezentanci klas młodszych. Gościem lubańskiej  biblioteki był pisarz dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk radiowych, zdobywca nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za książkę “Sposób na Elfa”, którą trzecioklasiści doskonale znają, gdyż jest ona ich lekturą.

Pan Marcin Pałasz okazał się człowiekiem z dużym poczuciem humoru. Bardzo ciekawie powiadał o tym, jak zupełnym przypadkiem został pisarzem. Mówił o specyfice pracy pisarza, ilości czasu poświęconego na pisanie i pomysłach na fabułę, które czerpie z życia codziennego. Wyznał, że uwielbia swoją pracę i że jest ona jego wielką pasją. Uczestnicy spotkania wysłuchali historii Elfa, głównego bohatera serii “Elfomania”. Dowiedzieli się, że ten psiak od 9 lat jest najlepszym przyjacielem Pana Marcina i że jego historia jest prawdziwa. Podczas spotkania dzieci zadały wiele pytań, mogły również nabyć książki pisarza wraz z jego autografem.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...