Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-12-2019

Lubańskie Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” otrzymało nagrodę Euroregionu Nysa za najlepszą współpracę transgraniczną.

Nagrody Euroregonu Nysa są wyróżnieniem dla instytucji, organizacji, inicjatyw i osób zaangażowanych w rozwijanie międzynarodowych działań na polsko-niemiecko-czeskim pograniczu pomiędzy Dolnym Śląskiem, Saksonią i północną częścią Czech. W tym roku, podczas uroczystej gali 22 listopada w Zdrojowym Teatrze Anjimacji w Jeleniej Górze, przyznano nagrody w trzech kategoriach: najlepsza współpraca transgraniczna, osobowość z największym zaangażowaniem osobistym we współpracy transgranicznej oraz młodzi naukowcy.

Wśród nagrodzonych w kategorii „Najlepsza współpraca transgraniczna” znalazło się lubańskie „Pogranicze”. Stowarzyszenie to, od utworzenia organizacji w 1999 r., aktywnie rozwija współpracę zarówno z Saksonią jak i północnymi Czechami. Od 20 lat regularnie realizuje różnorodne  międzynarodowe projekty  i działania akcyjne dla młodszych i starszych mieszkańców regionu. Posiada partnerów zagranicznych – po stronie niemieckiej: Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen w Miltitz koło Bautzen oraz po stronie czeskiej: Venkovsky Prostor w Libercu. Do cyklicznych polsko-niemieckich przedsięwzięć „Pogranicza” należy m.in. akcja „transgranicznych spacerów wiosennych” – wędrówek przyrodniczych po regionie, realizowanych corocznie od 2006 wraz z Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu.

Więcej informacji:

https://pl-pl.facebook.com/Stowarzyszenie.POGRANICZE/

 

Fot. Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze” w Lubaniu, Euroregion Nysa w Jeleniej Górze

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...